Blog je nevhodný pro mladší patnácti let. Obsahuje erotiku, násilí a drogy. Jinak jste tu všichni vítáni=o)

Finding beauty in negative spaces (úvaha)

26. června 2008 v 11:42 | Angela
Možná vás udivuje, proč je nadpis v angličtině. Je to totiž název CD jedné americké skupiny (původem z JAR). V překladu to znamená "hledání krásy v negativních místech". A já se ptám: může být v negativních věcech krása? Nemyslím samozřejmě škodolibý výsměch nad utrpením druhých. Chci vědět, jestli ve "zlém světě negativních věcí" můžete najít krásu. Jestli v chudé Africe trpící hladomorem můžete najít dětský úsměv. Ve válce v Iráku najít příběh přátelství, hrdinství, sebeobětování?
Když jsem četla rozhovor s mladistvím vrahem, neviděla jsem v něm odepsaného sígra, ale normálního kluka, který má právo na druhou šanci. Nechci jeho čin zlehčovat. Udělal chybu, za kterou musí zaplatit. Jenže podle mě by mu společnost měla dát šanci na návrat. Neměla by mu kvůli předsudkům zaboucnout dveře. Měla by najít krásu v odpuštění. Ne žádnou povrchní přetvářku, ale hlubokou vnitřní pravdu. Pravdu, že krása je skrytá všude. Jen je jí třeba hledat. Občas stačí jen otevřít oči.
Na závěr bych ještě chtěla použít citát z jednoho filmu. Vyslovila ho postava archanděla. "Jen tváří tvář v hrůze dokážete najít své vznešenější já. A ve vás je tolik vznešeného." Pak ovšem ještě dodal, že proto na nás sešle hrůzu a bolest. Je to nutné? To opravdu nikdo z vás v sobě (ale i ve svých odvrácených stranách) nedokáže najít to krásné? Nenutím vás, abyste se nad sebou zamysleli, jen prosím neodepisujte to, co se zdá na první pohled špatné. Hodně zdaru při hledání krásných věcí.
_____________________________________________________________________________
Poznámka pod čarou:
Tak tohle je moje slohová úvaha. Musela jsem si dodat hodně odvahy, než jsem jí učitelce odevzdala. Je to jeden z těch názorů, u kterých se bojíte, že si o vás budou myslet, že jste blázen (anebo vám rovnou navlečou svěrací kazajku). Taky jsem se bála, že si budou myslet, že znehodnucuju život (kvůli poznámce o vraždě). Možná jsem to napsala tak trochu i na obranu ema a gothicismu, který někteří lidé odsuzují (a často neoprávněně). Ale nakonec jsem dostala jedna dvakrát podtržená s poznámkou, že je to velmi dobrá práce. Ale před třídou to učitelka raději nečetlaxD.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Is something wrong when darkness is light in your eyes???

Yes
No
Bylo by to špatně, kdyby se světlo měnilo v temnotu...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama